Wrestlingowe Ciekawostki #1

Wrestlingowe Ciekawostki #1


We wrestlingu można się spotkać z różnymi rekordami które trudno pobić (oczywiście strorylinowe są te rekordy, ale piszą historię i federacja lubi wspominać o pewnych wydarzeniach). Dzisiejszy post będzie dotyczył kilku najpopularniejszych rekordów które WWE i inne podległe im federacje wykreowały.


Numer 1

Goldberg zawodnik WCW w latach 1997-2001 posiadał swój bardzo duży streak wygranych. Federacja WCW prowadziła go bardzo mocno. Na swoim koncie w latach 1997-1998 jego bilans wynosił 173-1. Kevin Nash przerwał jego passę zwycięstw wykonując swój powerbomb po tym jak Scott Hall poraził go paralizatorem.



Numer 2

Askua japońska wrestlerka również może się pochwalić swoim rekordem. U niej jednak nie liczono serii zwycięstw a ilość dni bycia niepokonaną. Udało jej się wygrać masę pojedynków, dopiero Charlotte Flair na Wrestlemanii 34 spowodowała że Asuka odklepała. Jej rekord trwał 914 dni.


Numer 3

Undertaker legenda pro wrestlingu która ma za sobą 30 lat kariery również jest znana z dość pamiętnej serii zwycięstw. W jego przypadku wynosi ona 21-1 na samych Wrestlemaniach która jest organizowana raz do roku. Po przerwaniu serii zwycięstw przez Brocka Lesnara w 2014 roku. Po tym fakcie Undertaker występował jeszcze przez 4 kolejne gale, ale nie był już odbierany za niepokonanego. W tym roku nie pojawił się już na Wrestlemanii, było to jego pierwsza nie obecność od 23 lat. Za to pojawił się na drugi dzień na Raw po Wrestlemanii przerywając występ Eliasa, oznacza to że Undertaker bardzo się oszczędza i chce stoczyć tylko pojedynek w Arabii Saudyjskiej ponieważ gale w Arabii generują niewyobrażalne przychody, a występ na Wrestlemanii mógł by przekreślić jego plany przez kontuzję, w końcu ma 54 lata i teraz bardziej zależy mu na pieniądzach, nie dziwię mu się.



Numer 4

Na koniec zostawiłem mniej poważną serię. Chodzi o serię przegranych Curta Hawkinsa. WWE mocno napompowało wydarzenia wokół tej postaci, dążąc by jego statystyki były jak najgorsze. A następnie dać mu duże zwycięstwo na tego rocznej Wrestlemanii tak by z hukiem przerwać złą passę. Cała ta historia była prowadzona 2 lata od 2017 do 2019 roku, jestem w szoku że WWE nie zapomniało o tym i zakończyło to w końcu. Jego seria wynosi 1-269



Source/Źródło:

Oryginalne zdjęcie zaczerpnięte do przeróbki z tej strony

filmiki wykorzystane w poście:
Curt Hawkins
Undertaker
Asuka
Goldberg


giphy.gif


Jeśli podobał wam się post zostaw upvote, follow'a oraz komentarz. Dziękuje!!!


Pierwotnie opublikowano na Świat Pro Wrestlingu. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.