Czy Wiesz Że #1. Wrestling Edition


Były zawodnik WCW/TNA i WWE Booker T jest jedynym czarnoskórym dwukrotnym hall of famerem w historii wrestlingu, co ciekawe nigdy nie posiadał głównego pasa WWE.


Pierwszy raz w historii pasa WWE, 7 kwietnia wyłoniono afroamerykańskiego mistrza. Przez blisko 56 lat istnienia tego mistrzostwa żaden czarnoskóry wrestler nie zdołał sięgnąć po ten pas. Oczywiście za wszystko odpowiada booking. Wiele osób zarzucało Vince Mcmahonowi rasizm z tego powodu. Wydaje mi się że rzeczywistość była inna, prowadzenie tak dużej organizacji nie było nigdy proste, a czarnoskórzy pretendenci nie zgarniali aż tak dużego popu by przerzucać na nich główny pas. Vince Mcmahon przyjaźni się z R-Truthem w życiu prywatnym, jak wiemy jest on czarnoskóry, jednocześnie przekreśla to zarzut o rasizm


The Bella Twins są jedynymi bliźniaczkami w historii WWE, a może nawet wrestlingu na całym świecie. W tym roku obie ogłosiły zakończenie kariery. Najpierw Brie Bella o tym poinformowała, potem Nikki ogłosiła że nie wróci już na ring jako pełno etatowa wrestlerka. Zapewne w przyszłości będzie można liczyć na pojedyncze występy obu pań w Royal Rumble matchu.


Wspomniałem już Vince Mcmahona dzisiaj. Mam dla was ciekawostkę z której możemy się dowiedzieć że Vince jest jednym z najbardziej pracowitych miliarderów, tydzień w tydzień koordynuje prace nad swoimi flagowymi show Raw i Smackdown. W wieku 73 prawie 74 lat nadal jest aktywny zawodowo i chodzi na siłownię by dobrze wyglądać i czuć się młodo, niestety widać po nim upływ czasu i bardzo się postarzał na twarzy przez ostatnie lata. Vince zawsze był pracusiem przez wielkie P. Jego pomysły często spotykają się z krytyką, ale ma za sobą wiele udanych projektów i za to go szanuję. Vince poprowadził kariery takich osób jak The Rock, Hulk Hogan, Steve Austin, John Cena, Undertaker, czy chociażby Triple H który przejmie zapewne federacje po śmierci Vince, Triple H jest mężem córki Vince Mcmahona, Stephanie Mcmahon. W jego rekach będzie prowadzenie całej organizacji, lub jej części, bo prawa do tego ma również brat Stephanie, Shane oraz żona Vince, Linda która ma najmniejszy wpływ na rozwój biznesu i dlatego nie jest dla mnie wiarygodnym następcą.


Jeśli podobał wam się post zostaw upvote, follow'a oraz komentarz. Dziękuje!!!


giphy.gif


Pierwotnie opublikowano na Świat Pro Wrestlingu. Blog na Steem napędzany przez DBLOG.